Kolejny turniej o Puchar Zawiszy Czarnego za nami!

Blisko 90 zawodników wzięło udział na pomoście Zawiszy w XIII Turnieju o Puchar Zawiszy Czarnego. Najlepszymi zawodnikami w punktacji Sinclair'a byli: Wiktoria Wołk z Tarpanu Mrocza i zawodnik gospodarzy Łukasz Łęgowski.

Tegoroczne zawody wyjątkowo odbyły się w innym terminie niż w poprzednich latach. Do tej pory turniej rozgrywano w drugiej połowie roku, lecz z powodu braku wolnych terminów w kalendarzu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, rywalizacja musiała się odbyć w kwietniu. Nowa data nie wpłynęła na poziom zawodów, wprost przeciwnie. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a do Bydgoszczy przyjechali zawodnicy z aż 13 klubów.  

Jak już pisaliśmy, indywidualnie najbardziej wartościowe rezultaty uzyskali -  sztangistka MGLKS Tarpana Mrocza Wiktoria Wołk – 173 kg (78 kg + 95 kg) – 233,2 pkt Sinclaira, w męskim gronie – startujący poza konkursem – Łukasz Łęgowski – 287 kg (127 kg + 160 kg) – 357,2 pkt. W gronie 10 sklasyfikowanych zespołów wśród młodzików najlepszy okazał się MGLKS Tarpan Mrocza – 1644,6; przed CWZS Zawisza Bydgoszcz 1217,7 i AKS Myslibórz 1059,4. 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji zawodów. Najbardziej cieszy nas liczba uczestników, ponieważ blisko 90 sztangistów na jednym turnieju młodzieżowym to doskonały wynik. To także świetny materiał na przyszłość. Mamy nadzieję, że chociaż kilkoro ze startujących zawodników w przyszłości pokaże się także na arenie międzynarodowej. - opowiada prezes stowarzyszenia CWZS Zawisza - podnoszenie ciężarów Waldemar Gospodarek. - Cieszy nas też postawa naszych zawodników. Widać, że ciężka praca, którą wykonują na treningach, przekłada się na coraz lepsze rezultaty - dodaje.

Dla niektórych zawodników, jak choćby Łukasza Łęgowskiego, turniej był jednym z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów do lat 20 (28-30.04 w Łukowie).

Wyniki zawodów dostępne są TUTAJ.Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT