Małgorzata Wiejak piątą sztangistką Europy

Na piątym miejscu zakończyła zmagania na Mistrzostwach Europy w Splicie sztangistka Zawiszy Małgorzata Wiejak. Nasza zawodniczka w dwuboju uzyskała 225 kg.

Wiejak w Splicie startowała w historycznym konkursie. Pierwszy raz bowiem sztangistki walczyły o medale w nowej kategorii wagowej - 90 kg. Zawiszanka na pomoście w Chorwacji walczyła z całych sił. Trzykrotnie biła rekordy Polski. W rwaniu poprawiła własny rekord kraju o kilogram (101 kg), w podrzucie też o kilogram (124 kg) i w dwuboju o 2 kilogramy (225 kg). Taki rezultat w mocnej stawce zawodniczek grupy A dał Małgorzacie piąte miejsce w Europie. To bardzo dobry wynik, gdyż konkurencja w tej kategorii wagowej była bardzo mocna. Zwyciężyła Rosjanka Diana Mistiejewa, która uzyskała w dwuboju 241 kg. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Walentyna Kisil - 240 kg, a trzecie reprezentantka Armenii Tatev Hakobjan - 230 kg.

Dziewiąte miejsce zajął startujący w kat. 69 kg Damian Wiśniewski. Nasz zawodnik startował w grupie B w której zwyciężył. W rwaniu osiągnął 135 kg, w podrzucie 166 kg, ostatnie podejście do 168 kg spalił. Łączny wynik - 301 kg - pozwolił ostatecznie na zajęcie dziewiątej pozycji. Zwyciężył rezultatem 320 kg Francuz Bernardin Matam. Srebrny medal wywalczył Rosjanin Oleg Czen - 319 kg, a brązowy Niemiec Robert Joachim - 317 kg.

Przypomnijmy, że wcześniej w Splicie wystartowała dwójka innych sztangistów Zawiszy. Dominik Kozłowski zdobył "mały" brązowy medal za rwanie w kat. 56 kg (w dwuboju był czwarty), a Agnieszka Zacharek zajęła siódme miejsce w najlżejszej kategorii 48 kg.Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT