Dominik Kozłowski z medalem ME!

Zawodnik Zawiszy Dominik Kozłowski zdobył "mały" brązowy medal Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w Splicie (kat. 56 kg). To największy sukces w karierze naszego sztangisty.

"Koziołek" brązowy krążek wywalczył za rwanie. Jego wynik - 114 kg - to nowy rekord Polski w tej konkurencji, lepszy od poprzedniego o 2 kg. W podrzucie ciężarowiec Zawiszy zajął czwarte miejsce (127 kg). Taką samą lokatę zajął w dwuboju z łącznym wynikiem 241 kg. Do "dużego" medalu za dwubój Dominikowi zabrakło zaledwie 1 kg. Zwyciężył Włoch Mirco Scarantino (266 kg).

Wcześniej przed startem Kozłowskiego na pomoście w Splicie zaprezentowała się Agnieszka Zacharek. Nasza sztangistka uzyskała w dwuboju 155 kg, co dało jej siódme miejsce. W rwaniu wynikiem 70 kg wyrównała rekord życiowy, a w podrzucie dźwignęła 85 kg, nie zaliczając dwóch podejść do sztangi cięższej o cztery kilogramy. Złoto z wynikiem 180 kg w dwuboju zdobyła Francuzka Anais Michel.

W Chorwacji wystartuje jeszcze dwójka innych ciężarowców naszego klubu. We wtorek do walki o godz. 20.00 stanie Damian Wiśniewski (kat. 69 kg), w piątek o 17.30 na pomoście pojawi się natomiast Małgorzata Wiejak (kat. 90 kg).Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT