Rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Splicie

Czworo zawodników Zawiszy weźmie udział w rozpoczynających się w najbliższą niedzielę w chorwackim Splicie Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów. 

Silną grupę naszego klubu w Chorwacji reprezentować będą: Agnieszka Zacharek (kat. 48 kg), Małgorzata Wiejak (kat. 90 kg), Dominik Kozłowski (kat. 56 kg) i Damian Wiśniewski (kat. 69 kg). Nasi zawodnicy przez kilka ostatnich tygodni przebywali w Zakopanem i Spale na zgrupowaniach kadry narodowej, gdzie szlifowali formę przed najważniejszą imprezą pierwszej części sezonu. Świetną dyspozycję pokazywał przede wszystkim Kozłowski, który na ostatnich sprawdzianach przed wylotem do Splitu dźwigał ciężary wyższe od aktualnych rekordów Polski. - Dominik jest w bardzo dobrej formie. W rwaniu z niewielką nadwagą wyrwał wynik lepszy o 1 kg od aktualnego rekordu Polski, a to naprawdę świetny rezultat. Przy odrobinie szczęścia może on się pokusić nawet o medal w tej konkurencji - prognozuje trener klubowy naszych ciężarowców Piotr Wysocki. - Pozostali nasi zawodnicy też są w dobrej dyspozycji. Na treningach uzyskiwali wyniki lepsze od swoich rekordów życiowych - dodaje. A jakie szanse mają w Splicie? - Myślę, że dla każdego sukcesem będą miejsca 6-8 i poprawienie najlepszych wyników w karierze. Każda wyższa pozycja w klasyfikacji będzie wynikiem wręcz doskonałym - mówi trener Wysocki, który w piątek wyjeżdża do Chorwacji, aby być na miejscu z zawodnikami Zawiszy.

Jako pierwsi - już pierwszego dnia mistrzostw - na pomoście w Splicie zaprezentują się Agnieszka Zacharek i Dominik Kozłowski. Później we wtorek powalczy Wiśniewski, a jako ostatnia w piątek Małgorzata Wiejak. Transmisja wszystkich startów biało-czerwonych w Chorwacji na antenach Eurosportu.

Starty zawodników Zawiszy:

Niedziela, 2 kwietnia – godz 11.30 – finał A kat. 48 kg kobiet (Agnieszka Zacharek

Niedziela, 2 kwietnia – godz. 17.00 – finał A kat. 56 kg mężczyzn (Dominik Kozłowski

Wtorek, 4 kwietnia – godz. 20.00 finał A kat. 69 kg mężczyzn (Damian Wiśniewski)

Piątek, 7 kwietnia – godz. 17.30 finał A kat. 90 kg kobiet (Małgorzata Wiejak)
Copyright © 2014 CWZS Podnoszenie Ciężarów Zawisza
Projekt i wykonanie: GREGSOFT