Małgorzata Wiejak 19. na MŚ w Houston

Zawodniczka Zawiszy Małgorzata Wiejak w wadze do 75 kg zajęła 19. miejsce na mistrzostwach świata w Houston. Jej wynik to 223 kg (103 kg w rwaniu i 120 kg w podrzucie).

Do najniższego stopnia podium Małgosię dzieliły aż 53 kg, a do 8. miejsca 21 kg. W związku ze słabym występem całej reprezentacji Polki nie wywalczyły na mistrzostwach świata ani jednej kwalifikacji olimpijskiej.
Jak wynik zawiszanek (w kat. do 58 kg 18. miejsce zajęła Aleksandra Klejnowska-Krzywańska – w dwuboju 198 kg – 85+113) ocenia klubowy trener Piotr Wysocki?
- Moje podopieczne wypadły średnio – ocenił Piotr Wysocki. - Uzyskały podobne wyniki jak na mistrzostwach Polski i memoriale Krzysztofa Becka, ale liczyłem, że na mistrzostwach świata dołożą kilka kilogramów. Poziom imprezy w porównaniu sprzed rokiem był bardzo wysoki. Wyniki zawiszanek w 2014 roku dałyby miejsca w dziesiątce i kwalifikacje, a w tym roku plasowały nas o dziesięć pozycji niżej.
Polki nie mają żadnej kwalifikacji. Jeśli na mistrzostwach Europy w kwietniu 2016 roku w Norwegii (10-16.04 Forde) biało-czerwone zajmą miejsce wśród czterech najlepszych państw bez kwalifikacji wówczas nasza federacja otrzyma prawo startu na olimpiadzie w Rio dla jednej zawodniczki. Jeśli i ta sztuka się nie powiedzie wówczas federacja może się starać o przyznanie tzw. dzikiej karty.
Po powrocie nie będzie czasu na odpoczynek. Z marszu przystąpimy do przygotowań do mistrzostw Europy, a jedyną chwilą odpoczynku dla zawodniczek będą święta.